Tvorba www stránek Liberec - Český WEB

A+ A A-

Nový web - konečně :-)

weby

Kovářova kobyla už bosa dál nemohla. Zkrátka vyhledávače a uživatelé mobilních zařízení jsou k zastaralým webovým stránkám neúprosní a zkrátka chtějí weby prohlížet i na tabletech a mobilech.
Konečně se podařilo najít čas i na náš nový moderní responsivní web a klientský ticket systém.
Ticket systém je určen pro podávání všech dotazů a požadavků k vašim webům.
přejít na ŽIJEMEWEBEM.CZ

SEO s garancí

Neradi bychom kázali vodu a pili víno, a proto přiznáváme, že i my jsme za nějakou dobu lákali zákazníky na garanci SEO. Optimalizace s garancí spočívala v tom, že se ze zákazníkem vybralo klíčové spojení, na které se web "tahal" na 1. stránku ve vyhledávačích.

Kdy pravděpodobně vznikl mýtus SEO garance?

Jádro problému vidím v tom, že tento mýtus garance SEO možná vznikl jako reakce na poptávku. Proč to klientům nenabízet, když to chtějí? Otázkou však je, co bylo dřív. Vejce nebo slepice. Nabídka SEO garance nebo poptávka po ní?

Myslím si, že však první byla nabídka. Několika šikovným klukům se podařilo poměrně za málo peněz vytvořit zákazníkovi takový web, že "nepotřebuje" péči a stále se tzv. drží nahoře. Klient je i po letech spokojený, zatímco tvůrci webu se perou sami se sebou, když po nějaké době mají zákazníka ze stejné branže. Nový zákazník samozřejmě chce být taky nejvýš a chlapci chtějí odvézt stejně svědomitý výkon, jak u předchozího webu. Ale ono to nejde nebo jde, ale musí vynaložit ještě vyšší úsilí.

A nabídka SEO garance je tu!

Aby se webdesignéři vyhnuli podobným problémům, kdy za stejné peníze za vytvoření www stráenk dostanou jeden web na první stranu a druhý ne, řekli si, že tomu prvnímu tu pozici začnou účtovat. Proč ne, je to jakýsi poplatek za exkluzivitu, kterou nemohou mít všichni.

Zneužití SEO garance ve svůj prospěch.

Dopřát zákazníkovi exkluzivitu 1. stránky ve vyhledávačích na dobu, za kterou nám platí, mi přijde korektní. Problém však je, že pod pokličkou se už děje cosi nekalého, co majitel www stránek nikdy neuvidí. Řada těch, co SEO garanci nabízí, tak udělají na www stránkách úpravy ve smyslu Titulky, hustota klíčových slov a nějaké ty zpětné odkazy a čekají, jak to dopadne.

Stejná očekávání se přenesou na majitele webu. Když to klapne, budete mi platit, když ne, tak se vlastně nic neděje. V tom už je cítit poměrně velký amatérismus, ale bohužel v dnešní době velmi rozšířený. Podobné amatérské nabídky a zásahy na www stránkách časem vypěstovali u majitelů webů pocit chtít garanci. Chtějí záruku, že když jim někdo udělá na webu změny, povede to k lepšímu. 

Druhou otázkou a ještě více diskutabilní otázkou je cílení webu na jedno klíčové slovo

Tato problematika je už opravdu na odbornou a hlavně individuální konzultaci. Né vždy je totiž vhodné vynakládat čas a peníze na jedno klíčové slovo a je lepší rozložit návštěvnost z výsledků vyhledávačů na několik slov či slovních spojení. Obráceně, chceme-li získat návštěvnost především z rozmanitosti relevantních klíčových slov, musíme věnovat webu hlubší analýzu klíčových slov, korektně navrhnout informační strukturu webu a poté se postarat o obsah. Tyto kroky jsou neodiskutovatelně velmi časově a kvalifikačně náročné, pro majitele www stránek finančně :-) 

Zkušený SEO konzultant by měl především vycházet od klienta a ne od svých naučených postupů. Musím si klienta odhadnout, kolik je ochoten webu věnovat péče, kolik financí a hlavně kolik ten web té péče potřebuje. Stejný objem práce na webu a SEO nebude pro solárium v Liberci a pro eshop s punčochovým zbožím. A zrovna to solárko mi přijde typický příklad toho, kde má smysl web klienta tlačit na jedno klíčové spojení. Naopak u toho punčochové zboží, bych před detailní analýzou opravdu váhal, zda použít pro SEO jen slovo punčocháče :-)

Český WEB s.r.o. - Liberec, Internetový marketing Liberec, Tvorba www stránek Liberec, SEO optimalizace Liberec