Tvorba www stránek Liberec - Český WEB

A+ A A-

Nový web - konečně :-)

weby

Kovářova kobyla už bosa dál nemohla. Zkrátka vyhledávače a uživatelé mobilních zařízení jsou k zastaralým webovým stránkám neúprosní a zkrátka chtějí weby prohlížet i na tabletech a mobilech.
Konečně se podařilo najít čas i na náš nový moderní responsivní web a klientský ticket systém.
Ticket systém je určen pro podávání všech dotazů a požadavků k vašim webům.
přejít na ŽIJEMEWEBEM.CZ

Cenově citliví češi a slevové servery

Ano, taky nás napadlo mít svůj slevový server. Však těchto slevových serverů najdeme v ČR zhruba ke 300 (číslo jsem opravdu jen tipnul na základě prostudování několika odborných článků a to ještě v době nedávné). Zamýšleli jsme použít slevový server spíše pro vyplnění našeho portfolia internetové reklamy pro naše klienty.

Čím více jsme však s našimi zákazníky o tom diskutovali, tím více jsme nabývali pocitu, že jsou z této slevové mánie rozmrzelí z několika důvodů:

  1. slevové servery jsou díky mánii nenažrané - provize z prodeje voucherů jsou vskutku vysoké (v průměru 15%) a aby se voucher dobře prodával, doporučuje slevu alespoň 60%. Tzn. máme-li službu za standardní cenu 200Kč, pak se musí prodávat za 80 Kč. Z těchto 80Kč si řeknou slevové servery cca 15% provizi 12 Kč. Obchodníkovi (firmě, živnostníkovi) pak z bude 68 Kč
  2. slevové servery "parazitují" - zajímavý názor, který jsem už slyšel od jedné firmy. Slevové servery prakticky žijí z toho, že se ostatní podniky, firmy a živnostníci snaží uživit a slevové servery jim to nijak nezjednodušují ba naoapk. Marže cen tlačí pod režie a loajalita zákazníků žádná
  3. slibovaná reklama nefunguje - brzo si slevové servery a obchodníci uvědomili, že původní myšlenka hromadného nákupu za  výhodnější cenu nefunguje. Obchodní zástupci slevových serverů poté začali přicházet z prodejním argumentem,že nelze od slevových serverů očekávat nějaký zisk, naopak je třeba to brát jako náklady za velmi efektivní reklamu. Efekt reklamy se však víceméně vypaří jak pára nad hrncem, jelikož cenově citlivý češi jsou neloajální zákazníci a prakticky jdou tam, kde jim dají lepší větší slevu (lepší cenu).

Přeju lidem, aby levně a dobře nakupovali. Doba je těžká a zaslouží si to. Však i my domů nakupujeme vouchery, ale při každým tomto nákupu se dívím danému podniku, že tuto akci podstoupí a zařadí se tak mezi frontu podbízených slevových akcí, na kterých z 90% získává jen zákazník a hlavně slevový server.

Řada slevových serverů mi teď bude oponovat, ale zkuste se zeptat zákazníků, kteří si nakupují vouchery na tyto otázky:
- pamatujete si některé podniky, které se prezentují přes slevové servery?
- jste loajální zákazník a vracíte se do tohoto podniku, aniž by poskytoval slevu výraznou slevu?
- uděláte i jinou zájímavou útratu nad rámec ceny voucheru (najíst se, zaplatit voucherem a odejít)?


web za 4.490 Kč

zhotovíme Vám www stránky s kompletním redakčním systémem a profesionální grafikou
 
Český WEB s.r.o. - Liberec, Internetový marketing Liberec, Tvorba www stránek Liberec, SEO optimalizace Liberec